Sıkça Sorulan Sorular


Saç dökülmesi problemi olan kadınlara da saç ekimi yapılabilir.Bu konusa teknik bir kısıtlama yoktur.

Şu anda erkek tipi saç dökülmesindeki en etkili tedavi şekli saç ekimidir. Halen saç klonlaması üzerine çalışmalar devam etmekle birlikte henüz yüz güldürücü bir sonuç alınamamıştır. Eğer bu başarılırsa saçlı deriden alınacak birkaç saç folikülü, laboratuar ortamında çoğaltılarak kısıtlama olmaksızın saçsız alana ekim yapmak mümkün olabilecek ve kel insan kalmayacaktır.

Günümüzde yapılan saç ekimlerinde ekilebilecek saç miktarını kısıtlayan en büyük faktör kişinin saçlı derisinde mevcut follikül sayısıdır.Yani aşırı saç kaybı olan bir kişide açık yerleri tamamen örtecek kadar follikül bulmak mümkün olmamaktadır.Halbuki saç follikülü klonlanabildiği zaman kişinin kafasında bir tane dahi saç follikülü bulunsa yeterli sayıda ekilebilecek follikül üretilebilecektir.

İki kulak arasındaki bölgede bulunan saç kökleri genetik olarak dökülmemeye şifrelenmiştir. Yaşam boyu saç üretirler. Bu kökler nakledildikleri yerde kendi gen özelliklerini taşıyacaklarından dolayı sizinle birlikte ömür boyu yaşayacaklardır.

Yeni ekilen saçlarınıza daha sonra özel bir bakım gerekmez. Bugüne kadar saçlarınıza yaptığınız her işlemi yeni ekilen saçlara da güvenle uygulayabilirsiniz.(Kestirme, yıkama, ?ekil verme, boya, jöle vs.)

Saç ekimi, ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülmesinin devam edip etmemesine göre birden çok seans yapılabilir. Seanslar arası yine hastanın saç uzama süresine göre ayarlanmalıdır.

Saç ekim seansı ,4 ila 8 saat kadar sürer. Süre kişinin saç açıklığının büyüklüğüne ve saç köklerinin yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

FUT (Follikuler Unit Transplantasyonu) ve FUE (Follikuler Unit Ekstraksiyonu) olmak üzere iki ayrı yöntem vardır.

FUE yöntemi şu anda kullanılan en popüler olan saç ekim yöntemidir.

FUT yönteminde başın arka bölgesinden alınan 3cm genişliğinde bir saç şeridinden hazırlanan kıl kökleri tek tek önceden tasarlanan alana ekilir.

FUE yönteminde ise iki kulak arasındaki bölgeden özel bir cihaz yardımı ile alınan kıl kökleri yine özel ekipmanlar yardımı ile tespit edilen saçsız bölgelere ekilir.

Saç ektirmek için bir yaş sınırı var mıdırı İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun yüzde 50'sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda hastaya uygulanacak en etkili tedavi, saç ekimiyle olabilir. Sonuç olarak saç ekimi için belirli bir yaş sınırı yoktur. Ekim işleminde en önemli faktör, saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasıdır. Erkek tipi saç dökülmesi, hayat boyu süren bir olay olmasının yan? sıra 39-40 yaşından sonra dökülme hızı yavaşlar.

Dolayısıyla bu yaşların altındaki hastalarda ekim yapıldğında saç dökülmesinin devam edebileceği ve hastanın daha sonra 2'inci veya 3'üncü seanslara ihtiyaç duyabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi olan herkese uygulanabilir. Erkek tipi saç dökülmesi genetik olarak buna yatkın bireylerde erkeklik hormonunun etkisi ile gelişir. Saç folikılı etrafında saçı üreten hücreler, zaman içinde bu hormonun etkisiyle ölürler. Böylece saç, önce incelir, ardından uzamamaya başlar ve en sonunda tamamen dökülür. Bu durumdaki hastalarda saç ekimi en kesin ve kalıcı tedavi şeklidir. Ayrıca saçlı deride kaza ve travma sonrası yanık izi kalmış bireylere de, o bölgede kan dolaşımı olup olmadığının kontrolünün ardından saç nakli uygulanabilmektedir.


Sizde Bir Soru Sorun

Doldurulması zorunlu alanlar * ile gösterilmiştir.
İLETİŞİM

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • 9:30 ÖÖ to 18:30 ÖS
  • F. Kennedy Cd. 23/5, Kavaklıdere/ANKARA
  • +90 312 418 19 64
  • +90 312 425 20 05
  • info@sscm.net

Resminizi Göndererek Online Teklif Alabilirsiniz.

© Copyright. 2015 | Her hakkı saklıdır.